Piątek, 2018-02-23

Damiana, Romana

Noc z eksperymentem Matematyka z Przyrodą- 17-18.11

Jesteś tu: » Strona główna » Projekt " 3.2.1. START..." » Noc z eksperymentem Matematyka z Przyrodą- 17-18.11

Noc z eksperymentem Matematyka z Przyrodą- 17-18.11

Już po raz kolejny dzieci zmierzyły się z wyzwaniami podczas nocy z eksperymentem.

Na boisku szkolnym w ciemnościach z latarką w ręku dzieci znajdowały punkty. Trasę w mroku pokonywało się dzięki rozwiązywaniu zadań matematycznych, które wyznaczały kierunek i odległość do następnego zadania i zmiany kierunku marszu. Później mierzyliśmy odległości na mapach za pomocą linijki i krzywomierza oraz porównywaliśmy odległości na mapach „po prostej” i jadąc drogami.                 Powtórzenie najważniejszych wiadomości o planetach, lot w kosmos i wylądowanie na planecie: „Kreatywność”, gdzie wszystko mogło się zdarzyć: dziwne rośliny, zwierzęta, raz ciepło raz zimno. Wszystkie trudności trzeba było pokonać, ale niestety największym problemem był brak wody.