Piątek, 2018-02-23

Damiana, Romana

Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

Jesteś tu: » Strona główna » Projekt " 3.2.1. START..." » Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

Wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

Wycieczka w ramach  3.2.1. – Start, zadanie: 3 „Poznajemy Siebie poprzez teatr i kulturę” 01.02.2018

Uczniowie mieli okazję obejrzeć Operę Bałtycką w Gdańsku od kulis.

Oczywiście najpierw poczekalnia – foyer ( pomieszczenie przeznaczone dla widzów do odpoczynku, bądź do spotkań dla znajomych przed lub po przedstawieniu), a potem sala główna, gdzie dzieci dowiedziały się jak się steruje dźwiękiem i światłem oraz nauczyły się wielu wyrażeń związanych z operą. Potem były pomieszczenia wewnętrzne: garderoba i charakteryzatornia. Wiele frajdy przysporzyło przymierzanie peruk, sztucznych wąsów i włosów. Najbardziej fascynująca okazała się możliwość obserwowania treningu profesjonalnych tancerzy ,  ich codzienna praca.